Volgens VKW treft deze belasting vooral de bouwers van onze economie: investeerders die met kapitaal risico’s durven nemen, start- en scale-ups die innovatie aandrijven en familiebedrijven die generaties lang verankerd zijn in hun regio.
Verdere afschrikking van investeringen
De vrees leeft bovendien dat deze maatregel een precedent schept. Wat vandaag 10% is, zou een volgende regering zomaar kunnen optrekken tot 20 of zelfs 30%. VKW vraagt dan ook garanties en waarschuwt voor het effect op investeringsbereidheid.
“Ik vrees echt dat veel potentiële investeerders gewoon minder gaan investeren,” zegt Ruben Lemmens. “Dat kan nefast zijn voor de verdere ontwikkelingen in onze regio.”
Tijd voor échte hervormingen
VKW hoopt dat dezelfde coalitiepartners die deze maatregel gretig toejuichen met eenzelfde gretigheid en snelheid gaan voor de concretisering van grondige hervormingen in de arbeidsmarkt, sociale zekerheid en pensioenen.
“Als een bedrijf in moeilijkheden zit, kijkt een ondernemer eerst naar kostenverlaging, niet alleen naar omzetverhoging. Maar hier doet men het omgekeerde: eerst de belastingen verhogen, en dan misschien eens kijken naar efficiëntie,” aldus nog Ruben Lemmens.
“We zijn al wereldkampioen belastingen. Stop toch met maatregelen die onze economie en koopkracht ondergraven. Als je de koe slacht, geeft ze geen melk meer.”
VKW hoopt, samen met zijn leden-ondernemers en hun medewerkers dat deze nieuwe belasting uiteindelijk toch meer wordt dan gewoon een platte extra belasting, maar kan worden ervaren als het begin van échte verandering.
Bekijk hier onze reactie op TVL
Deze meerwaardebelasting treft ongetwijfeld velen van onze leden. VKW zal u blijven informeren en u – zodra meer duidelijkheid over de concrete teksten - samen met zijn partners bijstaan bij al uw vragen: wie betaalt wat, wat blijft vrijgesteld en wat zijn de uitzonderingen?